Belrobotics Bigmow BM-2050 GPS-RTK 75 000 m2

166000,00
Producent: Belroboticsbm-2050
Opinie:
(0) opinii
Zadzwoń601 953 578

Opis produktu

Firma Belrobotics zna wymagania profesjonalistów i miłośników pięknych trawników. Nasze zrobotyzowane rozwiązania znacznie skracają czas pracy, gwarantują niezrównaną jakość trawników i stanowią część wizji zrównoważonego rozwoju. Automatyczne kosiarki Belrobotics są już używane przez tysiące profesjonalistów, klubów sportowych i właścicieli terenów. Bezprecedensowa trwałość dla infrastruktur prywatnych i publicznych.„Zaczęliśmy użytkowanie pierwszego robota-kosiarki w 2015 roku i stwierdziliśmy lepszą jakość koszenia niż za pomocą naszych kosiarek-traktorków. Od tego czasu zainstalowaliśmy je na 4 dodatkowych boiskach w 2016 roku, a w następnym roku na 5 boiskach. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej floty robotów”. Elisabeth Bonde – prezes wydziału terenów zielonych władz lokalnych Arup (Dania) „Po wprowadzeniu nowej kosiarki Bigmow do naszej floty, w ciągu następnych tygodni stwierdziłam bezpośrednią poprawę strukturalną: gęstość, żywotność i naturalne stopniowe odrastanie, nawet przed bramkami”. Susanne Walter, odpowiedzialna za utrzymanie boisk w Bielefeld (Niemcy)

 

Seria Connected line: czysta innowacja - Roboty-kosiarki do trawników Bigmow, Parcmow i Ballpicker

 
Roboty z serii „connected line” są znacznie bardziej solidne niż roboty poprzednich generacji. Zastosowane do ich budowy ultrasolidne materiały (od ramy poprzez złącza do kół), chronią je przed uderzeniami, a także przed pyłem i wilgocią. W związku z tym trwałość robotów jest wyjątkowo duża!
Dzięki wysokowydajnej izolacji dźwiękowej nasze roboty zapewniają spokój dla użytkownika. Podczas ich używania na terenach zielonych nie jest generowany hałas a robot dociera do wszystkich zakamarków. Wystarczy się odprężyć i korzystać z trawnika! Ponadto seria ta wymaga tylko uproszczonej konserwacji i umożliwia zdalne aktualizacje oprogramowania.

Seria „connected line” to coś więcej niż najnowocześniejsze roboty. Jest to również portal internetowy umożliwiający zarządzanie parkiem maszynowym, a także aplikacja na tablety i smartfony. Można zatem sterować robotami z dowolnego miejsca!
Dołożyliśmy wszelkich starań, aby interfejs użytkownika tych różnych narzędzi był intuicyjny i ergonomiczny. Pojawiły się w nim nowe funkcje obejmujące w szczególności wirtualnego asystenta, który pomoże podczas różnych działań. Ponadto seria ta zabezpieczona jest przed kradzieżą. System zabezpieczeń przed kradzieżą oparty na GPS z wirtualnymi granicami gwarantuje bezpieczeństwo maszyn. Od tego momentu masz wszystkie swoje roboty w zasięgu wzroku.


Nasze kosiarki do boisk sportowych - Poprawa jakości murawy i kalibracja warunków gry
Kosiarka Bigmow jest idealnym rozwiązaniem w obszarze boisk sportowych dla wszystkich dyscyplin rozgrywanych na trawie. Setki klubów używają jej już do poprawy jakości trawy i realizowania poważnych oszczędności. Równomierne koszenie, 3–5 koszeń tygodniowo i oszczędności rzędu 50%. Zapewnianie najlepszych warunków dla boisk sportowych bez interwencji ludzkiej. Kosiarka Bigmow jest idealnym rozwiązaniem w obszarze boisk sportowych dla wszystkich dyscyplin rozgrywanych na trawie. Setki klubów używają jej już do poprawy jakości trawy i realizowania poważnych oszczędności. Równomierne koszenie, 3–5 koszeń tygodniowo i oszczędności rzędu 50%. Zapewnianie najlepszych warunków dla boisk sportowych bez interwencji ludzkiej. Robot-kosiarka Bigmow jest niezależna i pracuje ciągle bez wytchnienia. Umożliwia to wygospodarowanie cennego czasu na zarządzanie klubem.

Do 50% oszczędności dla klubu
Nie wzięliśmy tego z powietrza. Menedżerowie klubów sportowych potwierdzają rzeczywiste oszczędności wynoszące 50% w porównaniu do koszenia tradycyjnego. Kluczowym elementem jest znaczące obniżenie kosztów operacyjnych. Robocizna jest bardzo ograniczona, a konserwacja maszyn jest zwykłą formalnością. Dzięki kosiarce Bigmow tylko roczne oszczędności energii można wycenić od 500 € do 1,000 € na boisko.Cena sprzedaży niższa niż profesjonalnej kosiarki-traktora, koniec z wydatkami na utylizację odpadów, zmniejszone nakłady pracy i koszy energii trzy razy niższe niż w przypadku równoważnego sprzętu z silnikiem spalinowym.

Inteligentne i automatyczne koszenie
Automatyczna kosiarka jest niezbędna w celu poważnego ograniczenia prac wykonywanych ręcznie. Robot-kosiarka Bigmow jest całkowicie niezależny i działa bez wytchnienia. Dzięki 15 ostrzom ze stali nierdzewnej uzyskasz idealne mulczowanie i murawę w dobrym stanie. Dzięki cichej pracy (maks. 52 dB(A)) Twoja działalność nie będzie zakłócana. Wybierz długoterminowego partnera na każdą porę roku.Wybierając automatycznemu koszeniu, możesz zmniejszyć swój ślad w środowisku w porównaniu do klasycznej kosiarki z silnikiem spalinowym. Emisja CO2 do 10 razy mniejsza, brak uszkodzeń obrzeży oraz ograniczone stosowanie nawozów chemicznych. Członkowie docenią przyjazną dla środowiska naturę swojego klubu. Koszenie klasyczne tworzy śliskie i niebezpieczne strefy. Natomiast automatyczna kosiarka Bigmow zapewnia koszenie bez gromadzenia ściętej trawy. Jej lekkość umożliwia ochronę stanu gruntu i unikanie wszelkich deformacji. Sonar, w który jest wyposażona, wykrywa przeszkody napotykane na trasie. Po podniesieniu nad podłoże ostrza natychmiast się unieruchamiają i wsuwają pod maszynę. Zapraszamy do gry!

Technika w ruchu - Unoszone głowice i chowane ostrza
Każda kosiarka zautomatyzowana jest wyposażona w kilka pływających głowic koszących. Dostosowują się automatycznie do konfiguracji terenu ruchem pionowym.
 • Stała wysokość koszenia
 • Brak uszkodzeń trawy i sprzętu
 • Zmniejsza wymagania dotyczące czyszczenia dzięki systemowi samoczyszczenia poprzez odśrodkowe wydalanie śmieci.
 • Chowane ostrza
 • Ostrza tnące są wykonane ze stali nierdzewnej, co zapewnia bezkompromisowe cięcie. Niemniej jednak ten opatentowany system zapobiega ryzyku wypadku.
 • 3 ostrza na głowę
 • Idealne cięcie, bez obciążania trawy
 • Ostrza chowają się po wykryciu przeszkody.
 

Roboty-kosiarki pracują również w otoczeniach wysokiego ryzyka

Kosiarka Bigmow jest zdolna do pielęgnacji do 45 000 m² murawy. Wyjątkowa wydajność, nawet w trudnych warunkach. Terenowy robot-kosiarka Belrobotics to jedyne na świecie urządzenie, które może dostosować się do terenu, w którym występują nakładające się sygnały lub pracować w stwarzającym ryzyko otoczeniu przemysłowym. Kosiarka Bigmow może bez żadnych zakłóceń obsługiwać duże tereny o powierzchni do 750 arów. Brak ryzyka uszkodzenia przewodów na podłożu i brak ryzyka pylenia, a liczba pracowników odpowiedzialnych za konserwację zmniejszona do niezbędnego minimum. Ochrona zespołów lub usługodawcy w miejscach, w których może występować ryzyko. Dzięki 5 sonarom połączonym z czujnikami robot-kosiarka Bigmow jest urządzeniem mogącym pracować w każdym terenie. Dopasowuje on swoją trajektorię i natychmiastowo wyłącza układ koszenia w przypadku przeszkody. System zabezpieczeń zawiera również ostrzeganie przed kradzieżą i liczne pokładowe układy sprawdzające, które umożliwiają wykrywanie usterek. W ciągu kilku godzin kosiarka Bigmow kosi do 750 arów terenu. Duże tereny zielone, które nie są płaskie, nie stwarzają problemu, ponieważ automatyczna kosiarka szybko dostosowuje się do spadku terenu. Niższe koszty pracy, niezależna praca, automatyczne ładowanie i wytrzymałość na dużych powierzchniach: przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu we wszystkich porach roku. Czego więcej można żądać w kontekście pielęgnacji terenów ekstremalnych i rocznego budżetu? Można to łatwo obliczyć.

Wybór sprawdzonego bezpieczeństwa
Na niektórych terenach zielonych obecność ludzka nie zawsze jest pożądana. Są to np. zbiorniki wody pitnej, stacje wysokiego napięcia, farmy solarne itp. 5 sonarów kosiarki Bigmow w połączeniu z czujnikami umożliwia wykrywanie przeszkód, dostosowywanie trajektorii i zapobieganie kradzieży. Ponadto po podniesieniu robota-kosiarki obroty ostrzy zatrzymują się natychmiast. Twój sprzęt i goście będą bezpieczni.

Najlepsza pielęgnacja trawnika w trybie automatycznym
Kosiarka Bigmow działa całkowicie niezależnie w strefach wyznaczonych przewodem obwodowym. Działa ona cicho (maks. 52 dB(A)) przez cały czas, w dzień i w nocy. Dzięki 5 sonarom połączonym z czujnikami w razie potrzeby dostosowuje ona swoją trajektorię. Dzięki stanowisku niskiego napięcia proces ładowania jest całkowicie zautomatyzowany i bezpieczny. Odpręż się, Twoja automatyczna kosiarka wszystkim się zajmie.

Aplikacja i portal Belrobotics- Niezrównane doświadczenia dla dealerów i użytkowników
Portal i aplikacja Belrobotics działają równolegle.
Aby zapewnić jeszcze lepszą obsługę. Dzięki temu osobisty login zapewnia dostęp do unikalnych na rynku nowych funkcji: zdalna zmiana ustawień i obsługa powiadomień, geolokalizacja i filtrowanie według własnych kryteriów, a także zdalne uzyskiwanie w czasie rzeczywistym wsparcia technicznego od dealera…

Spersonalizowana formuła subskrypcji
Oferujemy 4 rodzaje pakietów i cen w zależności od Twoich potrzeb i typu posiadanego robota.
Korzystając z tabeli, oceń, która formuła będzie dla Ciebie najdogodniejsza, lub skontaktuj się z dealerem/dostawcą, aby uzyskać więcej informacji.
 • Offline                                               Gwarantujemy aktualizacje oprogramowania podczas konserwacji technicznej.
 • Basic                                                 BM-1000: 49 €, BM-2000: 59 €, BP-1200: 59 €
 • Premium RTK Wifi                          BM-1050: 149 €, BM-2050: 199 € , BP-1250: 199 €, BM-850: 69 €  , Base RTK Wifi: Bezpłatnie 
 • Premium RTK 4G                            BM-1050: 248 €, BM-2050: 298 €, BP-1250: 348 €, BM-850: 168 €, Base RTK 4G: 149 €
Subskrypcja Basic i Premium RTK

Monitorowanie wydajności w czasie rzeczywistym (historia i cykle)
 • Śledź na co dzień aktywność swojego robota. Informacje dostępne za pośrednictwem portalu internetowego lub aplikacji są prezentowane na czytelnych i precyzyjnych wykresach. Interfejs umożliwia identyfikację i sortowanie alarmów w celu zidentyfikowania obszarów, w których występują.
 • Funkcja umożliwia wysyłanie serii poleceń bezpośrednio do robota za pośrednictwem portalu lub aplikacji. Tego rodzaju szczegółowe instrukcje, np. dotyczące ładowania i pracy, zapewniają optymalne zarządzanie w najróżniejszych sytuacjach, w tym w razie nieoczekiwanych zdarzeń. Dostępna jest również historia poleceń. W ten sposób można zoptymalizować wykorzystanie robota i lepiej zarządzać koszeniem trawnika w każdych warunkach.

Zdalna konfiguracja robota (odczyt i zapis parametrów)

Opcja pozwala zarządzać różnymi parametrami robota, takimi jak:
 • Harmonogram pracy robota
 • Wysokość koszenia
 • Ewentualna dezaktywacja wadliwej głowicy tnącej w celu zagwarantowania ciągłości aktywności maszyny do czasu wymiany części przez technika.
 • Definicja wartości procentowej aktywności w różnych obszarach pracy. Ponieważ trawa nie rośnie wszędzie jednakowo, wprowadzono możliwość zdefiniowania wartości procentowej czasu aktywności dla określonego obszaru w zależności od szybkości wzrostu lub gęstości koszonej trawy.

W przypadku zbieraczy piłek istnieje możliwość zarządzania strefą pracy robota zgodnie z gęstością rozmieszczenia piłek golfowych na polu. Definiowanie obszarów roboczych odbywa się w oparciu o wcześniejszą instalację przewodów lub konfigurację systemu GPS, którą można przeprowadzić poprzez zarządzanie parametrami.
Uwzględnienie temperatury zewnętrznej. Odradza się korzystanie z robota w niskich – a tym bardziej ujemnych – temperaturach (ryzyko uszkodzenia zamarzniętej trawy pod naciskiem kół).Zarządzanie alarmami i powiadomieniami

Po aktywacji powiadomienia użytkownik jest bezpośrednio powiadamiany o zgłoszonym alarmie. Użytkownik może wybrać kanał, którym będą dostarczane powiadomienia: przez aplikację na smartfonie, pocztę e-mail lub centrum powiadomień (aplikacja i portal). Funkcja może zostać aktywowana dla każdego robota należącego do floty. Dostępna jest pełna historia różnych typów alarmów, co stanowi pomoc w zaplanowaniu adekwatnych do potrzeb interwencji.

Status w czasie rzeczywistym + położenie na żądanie

Robot wysyła Ci w czasie rzeczywistym informacje o swoim statusie (praca, ładowanie, oczekiwanie) oraz o stanie naładowania akumulatora, a także współrzędne ostatniego połączenia. Czy musisz znać ostatnie położenie? Spójrz na interfejs, aby się dowiedzieć.

Mapa interaktywna: śledzenie trajektorii według cykli

Funkcja umożliwia wizualizację ścieżki robota na mapie według cyklu i strefy. Na mapie pokazane są również wszystkie alarmy, które zostały wyzwolone.

Pulpit obsługi floty

Przeglądanie, sortowanie, grupowanie itp. Wszystko to jest możliwe za pomocą kilku kliknięć myszy w obszarze pulpitu obsługi floty. Wyświetlane są tam ulubione roboty i możliwe jest identyfikowanie maszyn aktywnych oraz tych, które wymagają uwagi. Chcesz wyświetlać roboty w kolejności alfabetycznej, według numerów seryjnych, według danych wydajności lub daty instalacji? Nic prostszego!

Historia konserwacji i części zamiennych

Prawidłowa konserwacja robotów to gwarancja ich trwałości i wydajności. Dlatego każdy robot Belrobotics/Echorobotics ma przypisany dziennik serwisowy. Technik/dealer może rejestrować wszystkie wykonane czynności serwisowe i wymienione części w dzienniku serwisowym portalu.


 
Wybierz technologię WiseNav i korzystaj z kompletnego automatycznego systemu koszenia dla swoich terenów. Pięć kroków do idealnego koszenia bez przewodu obwodowego. Robot koszący z technologią GPS-RTK. Baza GPS-RTK wysyłająca korekty położenia. Stacja ładowania robota. (Wirtualne) wyznaczenie stref roboczych i bezpieczeństwa. Dostęp do portalu internetowego i aplikacji mobilnej w celu sterowania i monitorowania robota.
Rozwiązanie „wszystko w jednym”

Wybierz technologię WiseNav i korzystaj z kompletnego automatycznego systemu koszenia dla swoich terenów. Pięć kroków do idealnego koszenia bez przewodu obwodowego. Robot koszący z technologią GPS-RTK. Baza GPS-RTK wysyłająca korekty położenia. Stacja ładowania robota. (Wirtualne) wyznaczenie stref roboczych i bezpieczeństwa. Dostęp do portalu internetowego i aplikacji mobilnej w celu sterowania i monitorowania robota.

Sonary to czujniki ultradźwiękowe, które wykorzystywane są do pomiaru odległości od przeszkód. W robotach, zwłaszcza tych autonomicznych lub zdalnie sterowanych, sonary są używane do unikania kolizji z otoczeniem. Robot wykorzystuje sygnały ultradźwiękowe do oceny odległości do przeszkód, co pozwala mu na skorygowanie trasy ruchu w celu uniknięcia zderzeń.
Bezpieczeństwo - 5 Sonarów

Sonary to czujniki ultradźwiękowe, które wykorzystywane są do pomiaru odległości od przeszkód. W robotach, zwłaszcza tych autonomicznych lub zdalnie sterowanych, sonary są używane do unikania kolizji z otoczeniem. Robot wykorzystuje sygnały ultradźwiękowe do oceny odległości do przeszkód, co pozwala mu na skorygowanie trasy ruchu w celu uniknięcia zderzeń.

Technologia pokładowa GPS-RTK już pozwala na koszenie w pasach. Dzięki aktualizacji WiseNav robot przechodzi na wyższy poziom precyzji i nawiguje bez przewodu obwodowego. Trzykrotnie większa wydajność koszenia i znaczące zmniejszenie obciążenia pracą Technologia dostępna również dla urządzeń zbierających piłki golfowe. Aktualizacja, na którą czekałeś Greenkeeper, zarządca boiska piłkarskiego, zarządca obiektu sportowego, zarządca terenów zielonych… waszym celem jako specjalistów w dziedzinie trawników jest optymalizacja zarządzania i pielęgnacji swoich terenów. Odkryj najnowszą bezpłatną aktualizację dla robotów Belrobotics GPS-RTK: koszenie w pasach z dokładnością do centymetra, bez przewodu obwodowego.
WiseNav: robot koszący GPS-RTK bez przewodu obwodowego

Technologia pokładowa GPS-RTK już pozwala na koszenie w pasach. Dzięki aktualizacji WiseNav robot przechodzi na wyższy poziom precyzji i nawiguje bez przewodu obwodowego. Trzykrotnie większa wydajność koszenia i znaczące zmniejszenie obciążenia pracą Technologia dostępna również dla urządzeń zbierających piłki golfowe. Aktualizacja, na którą czekałeś Greenkeeper, zarządca boiska piłkarskiego, zarządca obiektu sportowego, zarządca terenów zielonych… waszym celem jako specjalistów w dziedzinie trawników jest optymalizacja zarządzania i pielęgnacji swoich terenów. Odkryj najnowszą bezpłatną aktualizację dla robotów Belrobotics GPS-RTK: koszenie w pasach z dokładnością do centymetra, bez przewodu obwodowego.

Uproszczony interfejs Zdalny dostęp 24/7 Tworzenie i adaptacja stref GPS i wykluczonych Dostosowywanie koszenia do stanu terenu Wykluczanie stref wysokiego ryzyka lub zalanych Niezrównana elastyczność dla specjalistów w dziedzinie trawników
Pełne sterowanie ze smartfona

Uproszczony interfejs Zdalny dostęp 24/7 Tworzenie i adaptacja stref GPS i wykluczonych Dostosowywanie koszenia do stanu terenu Wykluczanie stref wysokiego ryzyka lub zalanych Niezrównana elastyczność dla specjalistów w dziedzinie trawników

Unoszone głowice Każda kosiarka zautomatyzowana jest wyposażona w kilka pływających głowic koszących. Dostosowują się automatycznie do konfiguracji terenu ruchem pionowym. Stała wysokość koszenia Brak uszkodzeń trawy i sprzętu Zmniejsza wymagania dotyczące czyszczenia dzięki systemowi samoczyszczenia poprzez odśrodkowe wydalanie śmieci. Chowane ostrza Ostrza tnące są wykonane ze stali nierdzewnej, co zapewnia bezkompromisowe cięcie. Niemniej jednak ten opatentowany system zapobiega ryzyku wypadku. 3 ostrza na głowę Idealne cięcie, bez obciążania trawy
Unoszone głowice i chowane ostrza

Unoszone głowice Każda kosiarka zautomatyzowana jest wyposażona w kilka pływających głowic koszących. Dostosowują się automatycznie do konfiguracji terenu ruchem pionowym. Stała wysokość koszenia Brak uszkodzeń trawy i sprzętu Zmniejsza wymagania dotyczące czyszczenia dzięki systemowi samoczyszczenia poprzez odśrodkowe wydalanie śmieci. Chowane ostrza Ostrza tnące są wykonane ze stali nierdzewnej, co zapewnia bezkompromisowe cięcie. Niemniej jednak ten opatentowany system zapobiega ryzyku wypadku. 3 ostrza na głowę Idealne cięcie, bez obciążania trawy

Pokonywanie pochyłości. Roboty-kosiarki Belrobotics są zalecane do boisk sportowych, strzelnic golfowych, przestrzeni publicznych i posiadłości prywatnych. Unoszone głowice tnące natychmiastowo dopasowują się do rzeźby terenu. Solidne materiały. Materiały każdej części są dobierane i testowane w najbardziej surowych warunkach odpowiadających stanowi terenu, a nawet trudniejszych. Automatyczna kosiarka i urządzenie do zbierania piłek golfowych ze strzelnic golfowych działają bez ryzyka w każdych warunkach atmosferycznych i innych.
Do każdego terenu

Pokonywanie pochyłości. Roboty-kosiarki Belrobotics są zalecane do boisk sportowych, strzelnic golfowych, przestrzeni publicznych i posiadłości prywatnych. Unoszone głowice tnące natychmiastowo dopasowują się do rzeźby terenu. Solidne materiały. Materiały każdej części są dobierane i testowane w najbardziej surowych warunkach odpowiadających stanowi terenu, a nawet trudniejszych. Automatyczna kosiarka i urządzenie do zbierania piłek golfowych ze strzelnic golfowych działają bez ryzyka w każdych warunkach atmosferycznych i innych.

Roboty są wyposażone w zabezpieczenie przed kradzieżą, a w przypadku usterki generują alarm. W przypadku podniesienia lub przewrócenia się automatyczna kosiarka do trawników natychmiast zatrzymuje się. Ponadto w przypadku naruszenia za pośrednictwem aplikacji Belrobotics przesyłane jest ostrzeżenie, a urządzenie można śledzić za pomocą wyjątkowego systemu „Track & Trace” zainstalowanego w naszych inteligentnych kosiarkach do trawników. W przypadku usterki ostrzeżenie jest przesyłane za pośrednictwem aplikacji do użytkownika i równocześnie do centrum technicznego Belrobotics.
Bezpieczeństwo i zabezpieczenie przed kradzieżą

Roboty są wyposażone w zabezpieczenie przed kradzieżą, a w przypadku usterki generują alarm. W przypadku podniesienia lub przewrócenia się automatyczna kosiarka do trawników natychmiast zatrzymuje się. Ponadto w przypadku naruszenia za pośrednictwem aplikacji Belrobotics przesyłane jest ostrzeżenie, a urządzenie można śledzić za pomocą wyjątkowego systemu „Track & Trace” zainstalowanego w naszych inteligentnych kosiarkach do trawników. W przypadku usterki ostrzeżenie jest przesyłane za pośrednictwem aplikacji do użytkownika i równocześnie do centrum technicznego Belrobotics.

Parametry techniczne

Powierzchnia trawnika75 000 m2
Sterowanie robotemBluetooth, Moduł GSM, WI-FI
Czas ładowania90 min
Funkcja zapobiegająca kradzieżyGeoFence, Moduł GSM, Moduł GPS, PIN
Silnik koszącybezszczotkowy, każda głowica z 3 uchylnymi nożami, 5 niezależnych silników
Silnik napędowybezszczotkowy
Wysokość koszenia15 - 60 mm
Poziom hałasu54 dB
CzujnikUltradzwiekowy, Podniesienia, Przechylenia
Max. nachylenie trawnika45%
Harmonogram koszeniaTAK
WyświetlaczLCD monohromatyczny
Powiadomienie o dostępności: Belrobotics Bigmow BM-2050 GPS-RTK 75 000 m2

komunikat komunikat komunikat komunikat komunikat komunikatkomunikatkomunikat komunikat

Dodaj swoją opinię

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie