1. Ustawianie stacji ładującej

Umieść stację ładującą na płaskim podłożu w środku obszaru koszenia tak, aby wokół niej była wolna przestrzeń. Sprawdź, czy stacja jest wolna od działania promieni słonecznych, z dala od zraszaczy i w pobliżu gniazdka elektrycznego.

2. Naładuj akumulator

Kiedy już umieścisz w odpowiednim miejscu stację ładującą, naładuj robot koszący. Wprowadź robot koszący do stacji ładującej i przejdź do następnego etapu. Ładowanie rozładowanego akumulatora trwa 80–100 minut.

3. Układanie pętli ograniczającej

Pętla ograniczająca wyznacza krawędzie trawnika i określa obszar pracy kosiarki. Wystarczy przymocowanie do podłoża za pomocą specjalnych gwoździ, znajdujących się w opakowaniu, aby robot koszący dokładnie wiedział, kiedy skręcić. Ułożenie „wysp” z przewodu ograniczającego wokół rabat kwiatowych i krzewów chroni je przed najechaniem przez kosiarkę.

4. Układanie przewodu doprowadzającego

Przewód doprowadzający pomaga robotowi Husqvarna Automower® znaleźć drogę do stacji ładującej, kiedy wymaga ładowania. Podłącz jeden koniec do stacji i umieść przewód w poprzek ogrodu, aby jego drugi koniec sięgnął najdalszej części ogrodu. Wtedy robot koszący z łatwością go odnajdzie. Drugi koniec powinien zostać połączony z przewodem ograniczającym w miejscu ich przecięcia. Oba przewody zostają w ten sposób połączone ze stacją ładującą.

5. Relaks

Uruchom kosiarkę Automower® firmy Husqvarna, wpisz czterocyfrowy kod pin, ustaw wysokość koszenia i godziny pracy. To już wszystko! Robot koszący sam się ładuje, po czym rusza do pracy — nie trzeba już kosić trawnika samodzielnie.

Formularz zapytania

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie