Czy instalacja robota koszącego jest skomplikowana?

Model robota Husqvarna Automower® cechuje się łatwością obsługi, która jest odczuwalna niemal natychmiast, gdyż nawet proces instalacji został uproszczony. Oto przewodnik, który przedstawi niezwykle prosty proces instalacji robota koszącego firmy Husqvarna.

Rozpocznij od oględzin trawnika. Aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia lub zablokowania maszyny, należy oczyścić trawę z kamieni, gałązek, narzędzi, zabawek i podobnych przeszkód. Gdy trawa jest dłuższa niż dziesięć centymetrów, zaleca się ostatni raz skosić ją zwykłą kosiarką.


1. Ustawianie stacji ładującej

Umieść stację ładującą na płaskim podłożu w środku obszaru koszenia tak, aby wokół niej była wolna przestrzeń. Sprawdź, czy stacja jest wolna od działania promieni słonecznych, z dala od zraszaczy i w pobliżu gniazdka elektrycznego.

2. Naładuj akumulator

Kiedy już umieścisz w odpowiednim miejscu stację ładującą, naładuj robot koszący. Wprowadź robot koszący do stacji ładującej i przejdź do następnego etapu. Ładowanie rozładowanego akumulatora trwa 80–100 minut.

3. Układanie pętli ograniczającej

Pętla ograniczająca wyznacza krawędzie trawnika i określa obszar pracy kosiarki. Wystarczy przymocowanie do podłoża za pomocą specjalnych gwoździ, znajdujących się w opakowaniu, aby robot koszący dokładnie wiedział, kiedy skręcić. Ułożenie „wysp” z przewodu ograniczającego wokół rabat kwiatowych i krzewów chroni je przed najechaniem przez kosiarkę.

4. Układanie przewodu doprowadzającego

Przewód doprowadzający pomaga robotowi Husqvarna Automower® znaleźć drogę do stacji ładującej, kiedy wymaga ładowania. Podłącz jeden koniec do stacji i umieść przewód w poprzek ogrodu, aby jego drugi koniec sięgnął najdalszej części ogrodu. Wtedy robot koszący z łatwością go odnajdzie. Drugi koniec powinien zostać połączony z przewodem ograniczającym w miejscu ich przecięcia. Oba przewody zostają w ten sposób połączone ze stacją ładującą.

5. Relaks

Uruchom kosiarkę Automower® firmy Husqvarna, wpisz czterocyfrowy kod pin, ustaw wysokość koszenia i godziny pracy. To już wszystko! Robot koszący sam się ładuje, po czym rusza do pracy — nie trzeba już kosić trawnika samodzielnie.

Formularz zapytania

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie