Przedstawiamy Państwu 3 najlepiej sprzedające się roboty koszące. Każdy z nich jest inny i każdy ma to coś.

Pierwszy, zielony Izraelczyk produkowany w DE pod nazwą ROBOMOW RK 1000. Robot wyjątkowy, ponieważ ma przesunięty deck koszący do prawej strony, gdzie ostrza wykraczają poza krawędź koła napędowego. Dzięki temu rozwiązaniu robot dokasza krawędź gdy znajduje się na trawniku. Reszta robotów musi wyjechać ok 15 cm do pełnego skoszenia trawy. Dotykowy kolorowy wyświetlacz w języku polskim przypadnie do gustu każdemu. Nie sprawia żadnych nie zrozumiałych komend- nawet dziecko go obsłuży. Kolejny mocny punkt to dokowanie do bazy tyłem. 4 niezależne czujniki przewodu wprowadzają robota bardzo precyzyjnie do stacji ładowania. Ładowanie trwa ok 1 godzinę. Robot koszący Robomow jest cichy, wydobywa z siebie dzwięk o natężeniu 58dB co wogóle nie jest uciązliwe, nie brudzi się nazbyt i nie zakopuje się! Rewelacyjne koła napędowe sprawiają, że robot nie boksuje w miejscu i wjedzie wszędzie nawet na duże skarpy. Dodatkowo maszyna wyposażona jest w 4 czujniki zderzenia dzięki czemu robot jest bezpieczny dla przedmiotów oraz ludzi i zwierząt.

Wiper Ike nowość w grupie ZCS Zuccetti Centro Sistemi. Włoski producent zajmujący się od 30 lat elektroniką. Bardzo dobry robot o dużych możliwościach. Robot jest szybki, cichy, ma 4 koła  z czego napędowe są gumowe i posiadają system RunFlat. Ostrze 18cm, czujnik deszczu, aplikacja, trochę czujników, mnóstwo ustawień. Robot w bardzo dobrej cenie 4600zł nie ma sobie równych.  Wiper Ike  kosi ok 2 godziny a ładuje się w max 1,5h. Daje to bardzo dobry wynik  w porównaniu z innymi robotami w tym zakresie cenowym. Robot jest mały, lekki, zwrotny. ZCS Ike  ma funkcję koszenia krawędzi ale musimy wziąć pod uwagę, że nóż jest na środku robota - koszenie przy ścianie pozostawi 7 cm nie skoszonej trawy ale to i tak bardzo dobry wynik! Większość robotów nie dokosi 20 cm! Wiper IKE to bardzo dobry wybór!

Husqvarna Automower 305 to Szwedzki robot automatyczny zaprojektowany na 600m2.  Husqvarne każdy zna, każdy wie, że marka ma wysoki poziom i jest rozpoznawalna dlatego roboty tej firmy cieszą się dużym zainteresowaniem i ceną 5400zł . Robot posiada prostą budowę, jest lekki, zużywa ok 5 kWh miesięcznie tak jak konkurencja.  Automower 305 posiada 3 ostrza o łącznej szerokości 22cm i znajduje się na środku robota. W tym wypadku niedokoszenie przy ścianach wynosi 20 cm! Dlatego wymierając Husqvarnę należy tak zaprojektować ogród aby robot mógł swobodnie wyjechać po za krawędź trawnika- wtedy dopiero dokosi każde miejsce. Proponuję wykonać obrzeże z kostki na 15 cm szerokości. Robot posiada wyświetlacz monochromatyczny, aplikację, czujniki podniesienia, przechylenia, a nóż wyłącza się w 2s po podniesieniu robota. Automower posiada jako jedyny przewód powrotny, który prowadzi go do bazy  z najdalszego miejsca przez środek ogrodu.  Robot jest zwinny, radzi sobie z zaułkami i jest cichy jak każdy inny robot.  305 nie posada czujnika deszczu i będzie kosić nawet gdy jest burza. Na szczescie nie musimy się tym martwić. Deszcz mi jest nie straszny.

Kończąc burzliiwą pogodą pozostawiam wybór robota do indywidualnego rozpatrzenia. Każdy robot ma coś innego, każdy robot jest w czymś lepszy lub gorszy. Jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń.

Formularz zapytania

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie