Robot koszący Cub Cadet XR5 3000 pro 3000m2

12999,00
Producent: Cub Cadet22AKJEFA603
Opinie:
(0) opinii
Zadzwoń601 953 578

Opis produktu

Cub Cadet XR5 3000 PRO – wydajność i zwrotność na najwyższym poziomie


Kompaktowe rozmiary w połączeniu z jedyną w swoim rodzaju specyfikacją techniczną czynią z robota koszącego XR 3000 wyjątkowo skuteczne rozwiązanie dla ogrodów o powierzchni do 3000m2. Zdumiewająca zwrotność oraz ponadprzeciętna wydajność robota gwarantują rezultaty nieosiągalne przy użyciu podobnych urządzeń w tej klasie.
Robomow XR5 3000 PRO charakteryzuje się szeregiem rozwiązań technologicznych gwarantujących sprawne i precyzyjne koszenie trawnika przy minimum nadzoru z naszej strony. Zautomatyzowany, sterowany z poziomu urządzenia mobilnego system urządzenia pozwala na zaprogramowanie kosiarki w sposób najlepiej dostosowany do naszego harmonogramu dnia. To jednak dopiero początek.
 

Zalety Robomow XR 3000 PRO


Roboty koszące z serii XR odznaczają się rozwiązaniami technicznymi, które pozostawiają daleko w tyle podobne urządzenia innych producentów. Zaliczyć możemy do nich między innymi:
 • Konstrukcję noży koszących wykraczającą poza mechanizm urządzenia. W praktyce oznacza to, że nasz robot przytnie każdy fragment trawnika – łącznie z tymi, które dla standardowych kosiarek byłyby nieosiągalne ze względu na ich budowę. Poszerzenie ostrzy umożliwia XR5 3000 PRO pielęgnację trawnika z niespotykaną dotąd dokładnością.
 • Ruchome ostrza i głowica kosząca pozwalają kosiarce na dostosowanie wysokości koszenia do rzeczywistego ukształtowania terenu. Dzięki temu poradzi sobie ona nawet w trudnym i zróżnicowanym terenie, osiągając za każdym razem jednolitą wysokość koszonej trawy na całej rozciągłości ogrodu. W przypadku pozostałych robotów koszących mamy do dyspozycji tylko jedną wysokość koszenia, co w przypadku wielu trawników przyczynia się do powstawania widocznych gołym okiem nierówności koszonej powierzchni.
 • Obsługę wielu niezależnych stref ogrodu. Dzięki niej zaprogramujesz robota stosowanie do rzeczywistego ukształtowania swojej działki, wskazując obszary, które nie powinny podlegać koszeniu, takie jak kamienna ścieżka czy kostka brukowa. Obsługa nawet 6 zróżnicowanych stref pozwoli Ci na pełną automatyzację procesu koszenia nawet jeśli jesteś posiadaczem ogrodu o bardzo zróżnicowanej budowie.
 • Wyjątkowo cichą pracę urządzenia, nieprzekraczającą poziomu 60 dB.
 • System automatycznego czyszczenia oraz mulczowania sprawi, że Twój XR5 1000 PRO będzie wymagał minimalnych nakładów pracy jeśli chodzi o jego konserwację. Możesz zapomnieć o konieczności grabienia trawy po jej skoszeniu. System mulczujący rozdrobni ją na małe kawałki, pełniące dodatkowo funkcję nawozu dla Twojego ogrodu.
 • Swobodną pracę w terenie o nachyleniu nawet do 45%! Koła o podwyższonej przyczepności wyposażone w antypoślizgowy bieżnik zapewniają wyjątkową wydajność modelu XR5 3000 PRO nawet w najbardziej wymagającym terenie.
 • Usprawnione manewrowanie XR5 3000 PRO zapewnia płynną pracę urządzenia, przyczyniając się do znacznego wzrostu jego wydajności. Szybkość koszenia dzięki tej funkcji jest większa nawet o 10% w stosunku do konkurencyjnych automatów koszących.
 • Zabezpieczenie robota przy pomocy indywidualnego kodu PIN gwarantuje ochronę przed kradzieżą i nieautoryzowanym uruchomieniem urządzenia.
 • Sterowanie, odbywające się przy pomocy aplikacji mobilnej umożliwi Ci dokładne zaplanowanie pracy robota oraz nadzór nad procesem koszenia nawet kiedy przebywasz z dala od domu!


Gwarancja producenta

Cub Cadet udziela naszym klientom 3 letnią gwarancję na urządzenie. Po rejestracji otrzymujemy dodatkowy 1 rok i nic nas to nie kosztuje.
https://www.robomow.com/pl-PL/support/extendedwarrantyplus

Poniżej przedstawiamy wybrane informacje o Przedłużonej GwarancjiPLUS. Między innymi chroni Cię przed uszkodzeniami spowodowanymi wadliwym projektem, materiałami lub wykonaniem kwalifikujących się produktów. Podstawowym warunkiem jest aktywacja ExtendedWarrantyPLUS w ramach rejestracji produktu. Należy to zrobić nie później niż 3 miesiące od daty zakupu i jest ważne przez 4 lata od daty zakupu. Dokładne standardowe warunki gwarancji można znaleźć na stronie producenta. Oprócz tego ExtendedWarrantyPLUS może obejmować rozszerzone pokrycie zagrożeń, takich jak wandalizm i/lub kradzież, w zależności od kwalifikującego się urządzenia. Dokładny zakres ExtendedWarrantyPLUS można znaleźć na odpowiedniej stronie rejestracji.


Aplikacja Cub Cadet 3.0  dla robota z Modułem GSM i GPS


Cub Cadet App 3.0 to aplikacja na systemy operacyjne Android, iPhone, Windows ,iOS
Za pomocą programu jesteśmy w stanie samodzielnie wprowadzić  infromacje zarządzające wydajnoscią i poprawną pracą robota.
Robot posiada wbudowany moduł GSM, który odpowiada za wysyłanie powiadomień PUSH. Jest to przydatna fukcja pozwalająca kontrolować nieutoryzowane uruchamianie kosiarki. Dodtakowo znajdziemy funkcję, która informuje nas z wyprzedzeniem 5 minutowym, że robot będzie zaczynał pracę. Możemy wtedy skontrolować czy na ogrodzie nie pozostawiliśmy niebezpiecznych przedmiotów. Aplikacja jest w 100% darmowa, nie wymaga żadnych płatności. Moduł GSM do robotów koszących Cub Cadet umożliwia korzystanie ze zdalnych alarmów za pośrednictwem aplikacji Robomow App oraz korzystać z zdalnej obsługi serwisu:
 • Ostrzeżenie o zatrzymaniach koszenia z powodu przeszkód lub awarii, gdy kosiarka zatrzyma się podczas operacji i nie może dalej kosić wysyła komunikat bezpośrednio na urządzenie mobile.
 • Ostrzeżenie o nieuprawnionym podniesieniu robota czyli komunikatu o potencjalnej kradzieży wysyłane bezpośrednio na urządzenie mobile.
 • GSM umożliwia serwisowi analizę potencjalnych nieprawidłowości w automatycznym koszeniu, co umożliwia bardzo szybką dokładną analizę przyczyny awarii lub potencjalnego problemu.
 • Znajdź w szybki sposób gdzie znajduje się robot koszący. Geofence - funkcja przydatna W przypadku kradzieży lub usunięcia kosiarki ze strefy koszenia. Moduł  wyświetla na mapach google pozycje robota z GPS.
 

Funkcje aplikacji

 • Ustawianie dni pracy oraz godzin
 • Zarządzanie trybem automatycznym pracy robota
 • Wydajność robota
 • Częstotliwość koszenia
 • Zarządzanie odległości od przewodu
 • Powierzchnia trawnika w m2
 • liczba stref
 • odległość do strefy
 • wysypy włączanie/wyłączanie
 • aktulane % koszenie
 • typ sygnału
 • alarm
 • nadanie PIN
 • włączanie alertów
 • funkcja turbo koszenie
 

Co wchodzi w skład zestawu Cub Cadet XR5 3000 PRO?


Wraz z robotem koszącym otrzymasz:
 • Stację dokującą, służącą do uzupełniania akumulatora urządzenia
 • 15-metrowy przewód zasilający
 • Zestaw przyrządów do wymiany i konserwacji noży tnących
 • Zasilacz do stacji dokującej
 • 2 wtyczki instalacyjne
 • Dodatkowe złączki do umieszczenia w przewodzie instalacyjnym
 • Szczegółową instrukcję obsługi urządzenia
 • Kartę gwarancyjną, zapewniającą serwis i opiekę techniczną nad robotem przez 3 lata od momentu jego zakupu.


Jak długo Robomow XR5 3000 PRO  jest w stanie pracować na jednym ładowaniu akumulatora?


Zainstalowany w urządzeniu akumulator o pojemności 7,65 Ah pozwala robotowi na 60 minut nieprzerwanej pracy. Po upływie tego czasu urządzenie wróci do stacji dokującej, po czym – w miarę konieczności – koszenie będzie mogło zostać wznowione.
 

Jakie środki ostrożności powinienem zachować przed uruchomieniem Robomow XR5 3000 PRO ?


Na czas koszenia należy upewnić się, że w ogrodzie nie znajdują się zwierzęta i dzieci. Zalecamy również kontrolę procesu koszenia przy użyciu aplikacji MyRobomow. Za każdym razem, kiedy kosiarka natrafi na jakiekolwiek trudności w swojej pracy, na Twoje urządzenie mobilne zostanie wysłane stosowne powiadomienie.
 

Czy Robomow XR5 3000 PRO wymaga częstych zabiegów konserwacyjnych?


Ze względu na sprzyjającą procesowi automatycznego czyszczenia konstrukcję robota czynności związane z opieką nad urządzeniem ograniczają się do minimum. Nie ma tutaj mowy o oczyszczaniu kosiarki z trawy czy konieczności grabienia ogrodu  po każdorazowym zakończeniu koszenia. Jedynym zabiegiem, o jakim powinniśmy pamiętać jest regularna wymiana noży koszących. Fakt, że zostały one wykonane z wyjątkowo trwałych materiałów sprawia, że czynność tę będziemy wykonywać nie częściej niż raz do roku – nawet w sytuacji, w której kosiarka napotka na swojej drodze na bardziej wymagające przeszkody, takie jak patyki czy szyszki.


Jak zamontować robota Cub Cadet XR5 3000 PRO ?

Jeżeli planujesz samodzielnie zainstalować robota koszącego, to koniecznie zapoznaj się z poniższym przewodnikiem montażu, w którym dowiesz się min. gdzie i jak zamontować bazę do robota oraz w jakiej odległości od krawędzi montować przewód sygnałowy:

Instrukcja obsługi i przewodnik montażu robota Robomow RK 1000 i 2000, 1000 i 2000 PRO

Katalog robotów koszących Robomow 2021
3 lata gwarancji + 1 rok po rejestracji produktu na stronie producenta. Dodatkowo otrzymujemy pakiet antykradzieżowy na 4 lata. W razie kradzieży należy zgłosić fakt na policji, sporządzić protokół i wysłać do do Robomow Polska.
Nie martw się, bądź szczęśliwy - Gwarancja 4 lata

3 lata gwarancji + 1 rok po rejestracji produktu na stronie producenta. Dodatkowo otrzymujemy pakiet antykradzieżowy na 4 lata. W razie kradzieży należy zgłosić fakt na policji, sporządzić protokół i wysłać do do Robomow Polska.

Nowa aplikacja Cub Cadet 3.0 przeznaczona jest do obsługi zrobotyzowanej kosiarki ułatwiająca szybkie i sprawne ustawienie wielu parametrów robota. Aplikacja łączy robota za pomocą modułu bluetooth. Z panelu ustawień możemy ustawić PIN, harmonogram pracy, areał koszenia, powrót z kabla, czas pracy...
Cub Cadet App

Nowa aplikacja Cub Cadet 3.0 przeznaczona jest do obsługi zrobotyzowanej kosiarki ułatwiająca szybkie i sprawne ustawienie wielu parametrów robota. Aplikacja łączy robota za pomocą modułu bluetooth. Z panelu ustawień możemy ustawić PIN, harmonogram pracy, areał koszenia, powrót z kabla, czas pracy...

Nowa aplikacja Robomow 3.0 przeznaczona jest do obsługi zrobotyzowanej kosiarki ułatwiająca szybkie i sprawne ustawienie wielu parametrów robota. Aplikacja łączy robota za pomocą modułu bluetooth. Z panelu ustawień możemy ustawić PIN, harmonogram pracy, areał koszenia, powrót z kabla, czas pracy...
Edge Mode - koszenie krawędzi

Nowa aplikacja Robomow 3.0 przeznaczona jest do obsługi zrobotyzowanej kosiarki ułatwiająca szybkie i sprawne ustawienie wielu parametrów robota. Aplikacja łączy robota za pomocą modułu bluetooth. Z panelu ustawień możemy ustawić PIN, harmonogram pracy, areał koszenia, powrót z kabla, czas pracy...

Specjalnie zaprojektowany kształt kół sprawi, że robot nie ugrzęźnie, ani nie będzie się ślizgał na mokrej trawie. Niezależnie od tego, jak wygląda powierzchnia trawnika opatentowane koła terenowe o wysokiej przyczepności skutecznie sobie z nią poradzą. Koła posiadają wysoki profil, gumowe kolce, dwa rzędy bieżnika, wysoką oporność na trudne warunki. Roboty z serii RK posiadają adapter służący do dodatkowego czyszczenia kół.
Opatentowane terenowe koła

Specjalnie zaprojektowany kształt kół sprawi, że robot nie ugrzęźnie, ani nie będzie się ślizgał na mokrej trawie. Niezależnie od tego, jak wygląda powierzchnia trawnika opatentowane koła terenowe o wysokiej przyczepności skutecznie sobie z nią poradzą. Koła posiadają wysoki profil, gumowe kolce, dwa rzędy bieżnika, wysoką oporność na trudne warunki. Roboty z serii RK posiadają adapter służący do dodatkowego czyszczenia kół.

Parametry techniczne

Powierzchnia trawnika3000 m2
Sterowanie robotemAplikacja Robomow APP
ŁącznośćBluetooth, GSM
Czas koszenia50 - 60 min, 100 - 120 min
Szerokość koszenia42 cm
Czas ładowania60 - 120 min
Funkcja zapobiegająca kradzieżyModuł GSM, PIN
Dokaszanie krawędziTAK
Powrót w dynamicznej odległościTAK
Silnik koszącybezszczotkowy
Silnik napędowybezszczotkowy
Wysokość koszenia20 - 100 mm
Poziom hałasu59 dB
Podstrefy / punkty startowe4
Strefy odrębne2
CzujnikPodniesienia, Przechylenia
Max. nachylenie trawnika45%
Bateria8,7 Ah
Zużycie energii7 kWh / miesiąc
Harmonogram koszeniaTAK
WyświetlaczLCD kolorowy dotykowy
Czujnik podniesieniaTAK
ŻyroskopTAK
Gwarancja3 lata + 1 rok po rejestracji
Powiadomienie o dostępności: Robot koszący Cub Cadet XR5 3000 pro 3000m2

komunikat komunikat komunikat komunikat komunikat komunikatkomunikatkomunikat komunikat

Dodaj swoją opinię

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie