Jak dbać i konserwować robota koszącego ?

Konserwacja robota to ważna praca, na którą musimy znaleźć choć chwilę. Szybki przegląd robota, przeczyszczenie go z nadmiernych złogów, warstw trawy i ewentualnych gałęzi czy szyszek przyniesie ulgę dla pracy robota i  zaoszczędzi wizyty serwisanta. Wystarczy raz na dwa tygodnie obrócić wyłączonego robota, za pomocą szpachelki, sztywnej szczotki przeczyścić brudne miejsca. Możemy też skontrolować stan noża, kół.  Zabieg regularnego czyszczenia na pewno przyczyni się do długiej bezawaryjnej pracy urządzenia.

Niezwykle ważne jest utrzymywanie robota w czystości, aby zapewnić najlepszą wydajność i długi okres eksploatacji.

Kosiarka z dużą ilością ściętej trawy nie poradzi sobie zbyt dobrze z cięciem trawy. Zaleca się czyszczenie szczotką, spryskiwanie wodą lub czyszczenie wilgotną szmatką. Jest to zależne od klasy szczelnosci urządzenia. Każdy robot ma inne klasy i musimy przeczytać uważnie instrukcję obługi danego urządzenia aby niewyrządzić szkód.  Do czyszczenia robotów  nie wolno używać myjki wysokociśnieniowej ani rozpuszczalniów, czy innych silnie drażniących specyfików.

Lista kontrolna wykonywanych czynnosci serwisowych przy robocie koszącym:

  1. Wyłącz robota koszącego
  2. Załóż rękawice ochronne
  3. Odwróć robota  do góry kołami usuń za pomocą dłoni nadmiar trawy i  kawałki ziemi, szyszek, owoców
  4. Za pomocą szczotki  usuń ścinki z tarczy osłaniającej, kół, obudowy itp.
    Odwróć kosiarkę, aby usunąć luźne ścinki
    Do czyszczenia obudowy, panelu sterowania itp. używaj wilgotnej szmatki i, jeśli to konieczne, łagodnego roztworu mydła lub biodegradalnego płynu do czyszczenia plastiku i gumy. Nie używaj bieżącej wody, chyba że  posiadasz robota ,który na to pozwala.
    Upewnij się, że po każdym sezonie urządzenie zostanie dokładnie i profesjonalnie wyczyszczone u dealera Ekoos :)

Formularz zapytania

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie