Czy ogród będzie skoszony na jednym ładowaniu? Ile robot musi spędzić czasu na trawniku aby w pełni był skoszony? To  numrtujące pytania na ,które postaramy się opowiedzieć.

1 cykl koszenia, czyli koszenie do rozładowania i  ładowanie do pełna. Czasy pełnych cykli są zależne od modelu robota, a największy wpływ ma pojemność baterii, oraz maksymalny czas dobowy pracy robota. W standardowych nie dużych ogrodach, jeśli chcemy żeby 1 cykl był dłuższy to musimy skupić się szukaniu robota z dużą pojemością baterii pozwalającą na pracę od 2 do nawet 11 godzin. Każdy producent stosuje inne rozwiązania technologiczne więc trzeba wybrać z pośród sporej liczby konkurencyjnych robotów.  Przykładowo, możemy zamontować robota  na 800m2 który będzie miał czas koszenia 120 min, a interesuje nas robot, który wykona tą prace np. dwa razy szybciej. Wtedy musimy dobrać robota przykładowo na 2000m2 ,który będzie miał znacznie większą wydajność. Czas koszenia może wynieść 240min, co przekłada się na większą żywotność robota, więcej czasu do korzystania z ogrodu, który nie jest zajęty przez robota koszącego. Sprawdźmy również szerokośc koszenia robota. Zazwyczaj zakres szerokości zaczyna się od 16cm do 36cm. Wykorzystywane są do koszenia żyletki bądź noże 4 ramienne stosowane np. przez grupę ZCS Ambrogio, Wiper Premium, Techline.Cykl pracy robota moze być uzależniony od szybkości wzrostu trawy, od nasłonecznienia, nawodnienia, nawożenia i wielu innych zmiennych. Przed zakupem atomowera zalecam kontakt z serwisem lub sprzedawcą, który podpowie jakie rozwiązania będą najlepsze dla konkretnego ogrodu.
Można przyjąć że roboty koszą od 60m2/h - 250m2/h w przypadku maszyn dla rezydencji. Roboty na większe tereny są wyposażone w bardzo szerokie agregaty koszące, ogromne akumulatory i słono kosztują, ale to artykuł na inną okazję.
 

Formularz zapytania

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie