Roboty Koszące

Segway Navimow: robot koszący bez przewodu z GPS + RTK

Segway Navimow: robot koszący bez przewodu, z GPS i 4G – kosiarka automatyczna nr 1!

Przez lata utrzymanie pięknie wyglądającego trawnika wiązało się z godzinami pracy lub kosztownymi usługami ogrodniczymi. Roboty, które wymagały instalacji przewodu wokół obszaru do koszenia, miały swoje ograniczenia. Na scenę wkracza jednak Segway Navimow, nowa generacja robotów, która ma na celu zmienić zasady gry i w 100% pozbyć się konieczności montażu pętli. W tej recenzji omówimy innowacyjne cechy i funkcjonalność, które czynią Segway Navimow przełomowym urządzeniem w świecie autonomicznych kosiarek.

Innowacja Bez Przewodów – inteligentna kosiarka

Głównym ograniczeniem tradycyjnych automatów była konieczność przewodów obwodowych, która często ze względu na zagospodarowanie ogrodu była niemożliwa. Segway Navimow radykalnie zmienia te zasady, eliminując potrzebę stosowania tego przewodu. Ta innowacja technologiczna pozwala właścicielom ogródków na uniknięcie uciążliwego procesu instalacji przewodu i skupienie się na prawdziwym zadaniu – utrzymaniu trawy w doskonałym porządku.

Precyzyjna Nawigacja – sterowany z Użyciem GPS RTK i Czujnika VisionFence

Kosiarka automatyczna Navimow została zaprojektowana do sprawnego nawigowania po trawniku  i określania dokładnej lokalizacji dzięki systemowi Exact Fusion Locating System (EFLS), który wykorzystuje  GPS i sieć 4g. Dzięki temu, kosiarka może działać bez ograniczeń wynikających z fizycznego przewodu granicznego. System ten zapewnia równy przekoszenie trawy aż do samej krawędzi ogrodu, eliminując potrzebę ręcznego przycinania trawnika. Dodatkowo Segway potrafi systematycznie pracować zgodnie z zaplanowanym wzorem tj. kosić trawnik w pasy.

Całkowicie nowa technologia rozpoznawania wizualnego to opcjonalny czujnik VisionFence o zakresie 140 stopni, który umożliwia robotowi wykrywanie przeszkód i nawigację w trudniejszych ogrodach i na bardziej wymagających terenach. Ten czujnik umożliwia również reakcję w czasie rzeczywistym na ruchome obiekty, co zapewnia bezpieczną pracę.

Navimow Segway – stworzony, aby Wytrzymać We Wszystkich Warunkach

Navimow jest przystosowany do pracy w różnych warunkach pogodowych – posiada min. czujnik deszczu. Posiada rating IPX6, co oznacza, że jest wodoodporny, a jego koła można łatwo umyć wodą pod ciśnieniem, gdy zabrudzą się błotem. Robot ten cechuje się solidnymi, dużymi kołami z dużym bieżnikiem, które poradzą sobie z błotnistym terenem, kamieniami i gałęziami bez problemu. Nawet gdy koła i jednostka zostaną zabrudzone, Navimow nadal działa znakomicie.

Zmienna Wysokość i Wydajność – wprost z aplikacji Segway

Navimow posiada regulowany system tnący w zakresie od 30 mm do 60 mm, co gwarantuje możliwość pielęgnacji zarówno regularnie pielęgnowanego trawnika, jak i takiego, który przez dłuższy czas nie był poddawany zabiegom. Aby uzyskać najlepsze wyniki, zaleca się rozpoczęcie pracy na wyższym poziomie (60 mm) w przypadku dłuższego trawnika, a następnie stopniowe obniżanie poziomu.

Konfiguracja Navimow – zdalnie i bez większych problemów

Konfiguracja Navimow może wydawać się nieco skomplikowana, ale trud włożony w początkowe ustawienia jest wynagradzany regularnym strzyżeniem, co skutkuje pięknym trawnikiem, a konserwacja jest minimalna. Aplikacja dostępna na platformy iOS i Android prowadzi użytkownika przez proces konfiguracji, choć istnieje kilka ważnych kroków, takich jak umiejscowienie anteny i tworzenie mapy.

Dla większych ogrodów, proces konfiguracji może nie stanowić większego problemu, ale może być uciążliwy, jeśli brakuje dogodnych opcji umiejscowienia bazy ładującej. Na szczęście istnieje zestaw Antena Extension Kit i kabel, który pozwala rozwiązać problemy z odbiorem sygnału i przeniesieniem urządzenia w odpowiednie miejsce.

Sprawne Tworzenie Mapy 

Po skonfigurowaniu systemu Navimow, pierwszym krokiem jest „prowadzenie” robota wokół krawędzi trawnika za pomocą aplikacji. Technologia Navimow gwarantuje optymalną trasę przejazdu, nawet w sytuacji, gdy traci sygnał z anteny. Oznacza to, że nie przekoszeni trawnika poza granice, nawet jeśli sygnał z anteny zostanie utracony.

Cicha i Wygodna Praca – kontrola ładowania baterii z aplikacji

Najważniejszą cechą Navimow jest jego cicha praca, która generuje zaledwie 54 decybele – mniej więcej tyle, co elektryczna szczoteczka do zębów. Może się wydawać, że kosiarka prawie nie pracuje, ale właśnie w tym tkwi jej skuteczność.

Aplikacja pozwala na zdalne sterowanie kosiarką, umożliwia monitorowanie poziomu naładowania baterii i pobieranie aktualizacji oprogramowania. Możesz także dostosować różne ustawienia, w tym aktywować tryb nocny.

Bezpieczeństwo i Dostępne Akcesoria

Navimow jest wyposażony w zestaw czujników zapewniających bezpieczne działanie. Posiada technologię BladeHalt ( czujnik zatrzymania ostrza ), która zatrzymuje ostrza kosiarki w przypadku wykrycia obiektów, takich jak zwierzęta czy ręce. Inne czujniki chronią przed przypadkowym przesunięciem kosiarki lub obiektami na jej drodze, co gwarantuje bezpieczeństwo Twojej rodziny oraz zwierząt.

Wszechstronność i Dodatkowe Akcesoria

Navimow kosi i dostosowuje się do różnych rodzajów terenu, radząc sobie z nachyleniami do 45 stopni, dzięki oponom off-road o bieżniku o grubości 55 mm. Możesz także dokupić dodatkowe akcesoria, takie jak czujnik ultradźwiękowy, który zwiększa ochronę przed małymi i niewidocznymi przeszkodami. Dostępny jest także garaż z zintegrowaną stacją ładującą, który dodatkowo chroni kosiarkę przed warunkami atmosferycznymi. Istnieje również możliwość zakupu zestawu rozszerzenia anteny, który zapewni silniejszy sygnał dla lokalizacji i lepszą wydajność.

Modele Segway Navimow – do trawników o powierzchni <3000 m2

Navimow dostępny jest w czterech modelach: H3000E ( 3000 m2 ), H1500E ( 1500 m2 ) i H800E ( 800 m2 ), które odróżnia obszar pracy, czas ładowania i akumulator. Ich cechy i specyfikacje są niemal identyczne, a różnice dotyczą głównie ceny, dostosowanej do różnych budżetów. Podstawowy model to H500 ( 500 m2 ), który jednak działa wyłącznie na zasadzie określenia swojej lokalizacji poprzez dostępny sygnał wi-fi. Dla tego wariantu niezbędne jest pokrycie całej powierzchni roboczej siecią wi-fi, co często eliminuje możliwość jego montażu. W tej sytuacji polecamy zakup modelu, który będzie posiadał własną antenę, rozciągającą sygnał RTK po obszarze pracy. Zatem wybierz odpowiedni model dla Swojego ogrodu !

Podsumowanie: Robot koszący Segway = Wygoda i Doskonałość

Segway Navimow to nie tylko kosiarka, to oszczędność czasu i rozwiązanie, które zapewni doskonały trawnik bez konieczności poświęcania czasu na strzyżenie. Chociaż konfiguracja początkowa może wymagać pewnego wysiłku, to regularne przycinanie jest praktycznie bezobsługowe, a technologia GPS-RTK i zaawansowane rozwiązania sprawiają, że trawa jest równo przycięta. Funkcje bezpieczeństwa i inne atrybuty dodają wartości temu innowacyjnemu urządzeniu.

Mimo że na rynku istnieją tańsze rozwiązania, Navimow przynosi oszczędności w dłuższej perspektywie czasowej. Nie musisz się martwić opłatami za instalację lub konserwację. Oszczędzasz także na paliwie i prądzie, ponieważ ta kosiarka jest zarówno wydajna, szybka, jak i w pełni autonomiczna.

Segway Navimow z zaawansowanym pozycjonowaniem to najlepsza kosiarka robotyczna na rynku. Twój trawnik będzie pięknie przycięty przez cały sezon, a Ty będziesz musiał nacisnąć tylko kilka przycisków na swoim telefonie. To nie może być prostsze. Pokochasz to, jak wiele myśli i staranności zostało włożone w każdą funkcję – przede wszystkim dlatego, że nie będziesz musiał myśleć o swojej kosiarce.

To wspaniała kosiarka robotyczna dla rodzin i osób, które chcą, aby ich trawnik prezentował się pięknie, a jednocześnie nie trzeba było na to poświęcać godzin pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *